Spójrz w przyszłość - zadbaj o swój biznes z www.kursydlarolnikow.pl

Tartak Rybojady Lidia KapałaTartak Rybojady Lidia Kapała - Belki dębowe


Meble w dzisiejszych czasach nie są traktowane już tylko jako praktyczne produkty, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Stały się elementem ozdobnym, który odgrywa olbrzymią rolę w kontekście wystroju wnętrza. Z tego powodu powinny być one nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale także estetyczne. Kluczowe znaczenie ma zatem dobór drewna. Tartak Rybojady oferuje gotowe belki dębowe i bukowe, które idealnie nadają się do produkcji mebli, balustrad, poręczy czy schodów. Posiadają one pięknie zarysowane naturalne słoje, a jednocześnie są bardzo trwałe. 

Dlaczego dąb i buk?

Firma stosuje tarcicę dębową i bukową ze względu na właściwości tych drewien, które w stolarstwie okazują się niezwykle pożądane. Waga surowca odgrywa kluczową rolę. Nie należą one do najcięższych, a jednocześnie wykazują bardzo wysoki stopień wytrzymałości, co sprawia, że stanowią solidny materiał wykorzystywany zarówno w stolarstwie, jak i budownictwie.  Olbrzymi wpływ na korzystanie z drewna bukowego ma fakt, że wykazuje ono wysoki stopień łupliwości, co przekłada się na bardzo łatwe możliwości obróbki. Dzięki temu praca z nim nie sprawia większych trudności i pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów i pożądanych kształtów. Dość łatwa łupliwość sprzyja możliwościom dostosowania formy do konkretnych potrzeb. Drewno dębowe wykazuje podobne cechy, ale jest znacznie bardziej twarde, co sprawia, że zachwyca jeszcze większą wytrzymałością mechaniczną. Uchodzi także za surowiec o bardzo pięknym wyglądzie, który nadaje meblom wyjątkowej estetyki. 

Zastosowanie tarcicy dębowej i bukowej 

Tartak zajmuje się produkcją tarcicy, która stanowi materiał konstrukcyjny. Może on być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w budownictwie o charakterze lądowym, jak i wodnym. Obrobiony i gotowy surowiec łatwo poddaje się dalszym pracom jak polerowanie, sklejanie czy barwienie. Co ważniejsze, idealnie przyjmuje lakier, zatem nie występują trudności z odpowiednią impregnacją tarcicy, która uchroni ją przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. 

 

 


Zostaw nam swoją opinię o przedsiębiorstwie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://www.tartakrybojady.pl/
Data dodania firmy: 2019-04-12
Telefon do firmy: 665 550 009
Miejscowość: Rybojady
Adres: Rybojady 15
Kod pocztowy: 66-320

Źródła:
http://www.tartakrybojady.pl/oferta/tarcica-lisciasta/Dane redaktora wpisu: Julita Krupa


Firmy działające w tej samej branży

Co możesz z nami osiągnąć?

Edukuj swoich odbiorców i zyskuj świadomych klientów
Znajdź się wśród najlepszych firm w sieci
Oszczędzaj czas na kampaniach marketingowych